Zdravotní pojišťovny změnili své čísla účtu, nezapomněli jste si změnit své trvalé platby?

Statisíce plátců pojistného na zdravotní pojištění čekala nemalá změna. Zdravotní pojišťovny zrušily do 10. února 2017 své účty u komerčních bank a vytvořily si nové účty u České národní banky (ČNB). Zaměstnavatelé, OSVČ a další plátci musí zasílat pojistné na účty s odlišným číslem, než na které byli dosud zvyklí.
Ke změně došlo díky novele zákona o rozpočtových pravidlech, která byla úspěšně iniciována ze strany Ministerstva financí.

Převod peněžních prostředků soustředěných u zdravotních pojišťoven na účty u ČNB je další klíčovou fází postupného soustřeďování disponibilních zdrojů v rámci vládního sektoru do centrálního řízení likvidity státu organizovaného Ministerstvem financí. Znamená nejen větší bezpečí pro systém veřejného zdravotního pojištění, ale především další snižování zadluženosti České republiky a nezanedbatelné úspory na úrokových výdajích státního rozpočtu, ze kterých mají prospěch všichni daňoví poplatníci, tedy i všichni pojištěnci,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš.

Posíláte své peníze na správný účet? Níže uvedené odkazy vás přesvědčí o tom, zda máte správný účet na svou zdravotní pojišťovnu:

VZP – https://www.vzp.cz/platci/cisla-uctu

ZPMV – http://www.zpmvcr.cz/platci/ucty-pro-prijem-plateb/

ČPZP – https://www.cpzp.cz/clanek/4754-0-Bankovni-ucty-pro-platce-pojistneho.html

OZP – http://www.ozp.cz/aktuality/aktualita-nove-ucty-2017

VOZP – https://www.vozp.cz/cs/platci/bankovni-spojeni/

RBP – http://www.rbp-zp.cz/pro-platce/cisla-uctu/

ZPSKODA – https://www.zpskoda.cz/pro-platce/osvc/bankovni-spojeni

4 komentáře u „Zdravotní pojišťovny změnili své čísla účtu, nezapomněli jste si změnit své trvalé platby?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

79 − = 78